DZIEŃ OTWARTY

otwarty2

Co roku na wiosnę szkoły otwierają swoje drzwi na innych. Szkoła Podstawowa w Gałkówku Kolonii 21 marca 2014 roku również zaprosiła rodziców z dziećmi , ponieważ to doskonała okazja do poznania oferty szkoły w zakresie nauczania i wychowania. Rodzice zwiedzali sale lekcyjne , rozmawiali z nauczycielami, dyrekcją szkoły , logopedą bibliotekarzem. 
Nauczyciele wraz z uczniami przygotowali wiele niespodzianek dla gości. Dzieci uczestniczyły w grach i zabawach edukacyjnych , zręcznościowych i manualnych . Dzieci dzięki wspólnej zabawie przełamały bariery i miały możliwość poznać się wzajemnie. Dało im to wiele satysfakcji i radości. Chwile relaksu i odpoczynku czekały na dzieci podczas przygotowanego przez kl. VI poczęstunku.

     W ramach Dnia Otwartego uczniowie przygotowali przedstawienie prezentujące najsłynniejsze postaci kultury, nauki i polityki angielskiej . Swoją obecnością zaszczycili nas Królowa Elżbieta II, premier Cameron , król Artur, Robin Hood , Wiliam Shakespeare, Winston Churchill, Sherlock Holmes, Alexander Graham Bell, Izaak Newton, Harry Potter, James Bond.
Uczniowie szkoły mogli dowiedzieć się o geografii , zwyczajach , zabytkach i znanych miejscach wielkiej Brytanii. 
Tłem muzycznym przedstawienia były utwory najsłynniejszej grupy muzycznej The Beattes.             A wyjątkowe dekoracje wykonane przez uczniów (strażnik królewski, budka telefoniczna, autobus    i Big Ben) stanowiły piękny element przedstawienia. 

Po sztuce uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście poznali mistrza angielskich słówek.
(Master of Words): zwyciężyła Nikola Fic z kl. II 100% poprawności
Drugie miejsce zajęli :
Karolina Wosińska kl. IV, 
Smyka Michał Kl. II, 
Polit Bartłomiej kl. II, 
Trzecie miejsce wywalczyła Sandra Kuleta kl. IV
Gratulujemy zwycięzcom i i wszystkim uczestnikom . 
Dni Otwarte w Szkole Podstawowej  w Gałkówku Kolonii na stałe zagoszczą w kalendarzu placówki , dzięki nim staramy się pokazać , że nasza szkoła jest bezpieczna uczniom . Mamy nadzieję , że to spotkanie ułatwiło rodzicom podjęcie tak ważnej decyzji , jaką  jest wybór szkoły ich dziecka . Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły i bardzo dziękujemy tym  którzy zachcieli nas odwiedzić.

Anna Pawluk, Justyna Wielamek