Niezwykła lekcja na stadionie Widzewa

20171130_114147

 

W czwartek 30 listopada grupa 23 uczniów z naszej szkoły zwiedzała stadion łódzkiego Widzewa. Po trybunach okalających boisko dzieci i opiekunów oprowadzał p. Krzysztof Kaczyński przedstawiciel Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kibiców „Tylko Widzew”.  Dla większości uczniów wizyta na tym osiemnastotysięcznym obiekcie była pierwszym spotkaniem z w pełni profesjonalną areną sportową. Dzieci podziwiały zadaszone trybuny, zieloną murawę, a także dzięki uprzejmości p. Kaczyńskiego mogły zobaczyć jak wygląda piłkarska szatnia.
Zwiedzanie obiektu przy al. Piłsudskiego  138 nie byłoby możliwe gdyby nie projekt „Łódź wokół  nas”, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kibiców „Tylko Widzew”. W ramach w/w projektu, młodzież nie tylko wizytowała ten nowoczesny sportowy kompleks ale także uczestniczyła w niezwykłej lekcji, którą poprowadził pracownik łódzkiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Uczniowie  dowiedzieli się min. o historii łódzkich wodociągów, znaczeniu wody dla człowieka, poznali zawiłe losy łódzkiej kanalizacji, która w stolicy województwa zaczęła się rozwijać dziewięćdziesiąt lat temu, zastępując miejskie rynsztoki.

Pełni wiedzy, zadowoleni ze zwiedzania i na dodatek obdarowani przez OSK „Tylko Widzew” upominkami uczniowie wrócili do szkoły z nadzieją, że nie była to ich ostatnia wizyta przy al. Piłsudskiego 138.

20171130_10314220171130_112350